عید غدیر خم بر همگان مبارک باد
پیامبر اسلام(ص) در هنگام بازگشت از حجة الوداع در تاریخ  ۱۸ ذی‌الحجه سال 10 ه.ق در مکانی بنام غدیر خم بنا به دستور خداوند امام علی(ع) را جانشین خود معرفی کردند.
حاضران در آن واقعه که بزرگان صحابه نیز در میان آنها بودند، با امام علی(علیه السلام) بیعت کردند. پس از واقعه غدیر آیه اکمال نازل شد که می‌گفت امروز دین شما را کامل  و نعمت خود را بر شما تمام کردم و دین اسلام را برای شما پسندیدم.
ده سال پس از هجرت (حجرا) ، رسول خدا [صلی الله علیه و آله و سلم] به پیروان نزدیک خود دستور داد تا همه افراد را در جاهای مختلف فراخوانی کنند تا در آخرین زیارت خود به او بپیوندند. وی در این زیارت به آنها آموخت که چگونه این زیارت را به صورت صحیح و یکدست انجام دهند.

این نخستین بار بود که مسلمانان با این بزرگی در حضور رهبر خود ، رسول خدا [ص] در یک مکان جمع می شدند. در مسیر عزیمت به مکه ، بیش از هفتاد هزار نفر از پیامبر (ص) پیروی کردند. در روز چهارم ذوالحجه بیش از صد هزار مسلمان وارد مکه شدند.

بلافاصله پس از سخنرانی پیامبر ، حسن بن. ثابیت ، صحابه و شاعر رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) ، برای تألیف چند آیه شعر در مورد امام علی (ع) اجازه حضار را خواست. پیامبر (ص) فرمود: "با نعمتهای خدا بگو". حسن ایستاد و گفت: "ای قریش. من با سخنان خود پیروی می کنم از آنچه که پیامبر خدا (ص) قبل و شاهد آن بوده ام. او سپس آیات زیر را در صحنه سرود:

او آنها را ، (روز) روز غدیر ، پیامبرشان صدا می کند
    در خم بنابراین تماس پیامبر را بشنوید (و توجه کنید)
    فرمود: "چه کسی راهنما و رهبر شما است؟ (mawlakum wa waliyyukum)"
    آنها گفتند ، و هیچ کوری آشکار (واضح) وجود ندارد:
    "خدای شما ، راهنمای ما و شما رهبر ما هستید
    و شما در این میان ، هر نافرمانی را از میان ما نخواهید یافت ، "
    به او گفت: "اي علي بلند شو ، زيرا من هستم
    خوشحالم که شما را امام اعلام می کنم و بعد از من راهنمایی می کنید (مینی بادی امام (ع) و هدیه (ع) ،
    پس هر کس من رهبر او بودم (مولا) ، پس این رهبر او است (مولا)
    پس به حق و پیروان او باشید ، "
    در آنجا دعا کرد: "الله! دوست باشید و به دنبال پیروان خود باشید
    و به كسی كه دشمن علی است ، دشمن باشد "
منبع

مسافرت ، ,پیامبر ,امام ,خدا ,غدیر ,رهبر ,رسول خدا ,امام علی ,پس از ,، رسول ,خدا صلیمنبع

سواحل رایگان سارگاسوم

نحوه جلوگیری از تله های توریستی در هنگام مسافرت

بلیط هواپیما

عید غدیر

هر روز در تعطیلات به بدنسازی بروید

نحوه مقابله با کنسل شدن پرواز به دلیل اعتصابات

کارهای برتر در کوالالامپور

مشخصات

آخرین جستجو ها

جدیدمارکت خدمات مجالس آریامن راه های صحيح درمان فرزند خود دیزل ژنراتور وبلاگ فروشگاه کولر گازی ایرانی فروشگاه اینترنتی ورزشی مطالب جالب دنیای وب و خبرها بهترین گنج یاب تصویری آمریکایی و اروپایی فیلم , اهنگ , خبر , سریال نرم افزار حسابداری